XV Campos de Marte jardunaldia

ABACOk eskaintzen diskizue “Campos de Marte” hamaseigarren jardunaldia. Maiatzaren 26an (larunbata) rol jokoak eskainiko dizkizuegu arratsaldean (16:30-20:30) eta gauean (22-02). Ekintza hau guztiz dohakoa da eta publikora zabalik dago, bai jokalari berrientzat bai beteranoentzat.

Parte hartzeko, partidak hasterakoan (16:30etan arratsaldekoentzat eta 21:30etan gauekontzat) behean ipinitako helbidera joatearekin eta partida bat aukeratzearekin nahikoa da. Partida batean lekua erreserbatu ahal da hurrengo helbidean: inscripciones@abacobilbao.org

Jardunaldi hau edozeinentzat irekia eta dohainik da, experientzia duen jendearentzat edo baita lehen aldiz probatu nahi duenarentzat.

Lokala Aita Larramendi 3 atarian dago, (Telebilbao dagoen ereikinean) 2º solairuan, ezkerra.

Mahai jokoen XVII jardunaldiak

Gure 17. mahai jokoen jardunaldia aurkezten dizuegu. Apirilaren 28an, larunbata 17:00 etatik 22:30 etara, betiko lekuan izango delarik.

Ordutegi horretan etor zaitezkete gure lokalera eta han ditugun joku askoetako nahi duzuena aukeratu jolasteko. Guk azalduko dizuegu pozik nola jolasten den aukeratu duzuen edozein jokuetara.

Jardunaldi hau edozeinentzat irekia eta dohainik da, experientzia duen jendearentzat edo baita lehen aldiz probatu nahi duenarentzat.

Lokala Aita Larramendi Kaleko 3 atarian dago, (Telebilbao dagoen ereikinean) 2º solairuan, ezkerra.

#omicron2018ko pintxopotearen ibilbidea

Pintxo-Potea Euskadiko taberna askok egindako ekintza bat da, zeinen pote batengatik, hau da edari bat, pintxo bat eskaintzen dizute.

Honela prezioa murriztu egiten da, kontsumoa animatuz.

Pintxo-Potea ostegun arratsaldeetan ospatzen da, lehen gente gutxi irtetzen baitzen egun honetan.

#omicron2018-tik gure ibilbidean parte hartzera gonbidatzen zaituegu.

Mimetiz Pilotalekuko “topaketa puntutik” irtengo gara. Bertatik mapan adierazitako lokaletara joango gara.

Edozein momentutan hurbil zaitezke, eta nahi duzunean ibilaldia utz dezakezu.

Anima zaitez!

#omciron2018 ordutegiak

Hau izango da, ia zihur, ekintzen ordutegia:

JUEVES
Comienzo #omicron2018 Otros 10:00
Comienzo de recepción de Omicrorrelatos Otros 10:00
Demos: Dry Bones (todo el día) Juegos de mesa 10:00
Minarett, La caida de Darkófenes Juegos de mesa 10:00
Protos de Ludo (Todo el día) Juegos de mesa 10:00
Dungeons&Dragons:  La fortaleza inexpugnable Rol 10:30
Clayorama Juegos de mesa 11:00
El Resurgir del Dragón: Karaslogar Rol 16:30
Torneo multijuegos Torneo 16:30
Pathfinder: Fate stay night Rol 17:00
Minarett, La caida de Darkófenes (2º pase) Juegos de mesa 17:00
Bárbaros de Lemuria: Los Ladrones de Malakut Rol 17:00
Ludoteca familiar Juegos de mesa 17:00
Deus in Absentia Rol en vivo 17:00
Cuando la mona se viste de seda Rol en vivo 17:00
13th Age Rol 17:00
Terraforming Mars Juegos de mesa 18:00
Ruta del Pintxopote Otros 19:30
Degenesis Rol 21:30
Eldritch Horror Juegos de mesa 22:00
Wild World Wrestling Rol 22:00
MIR Paranoia Rol en vivo 22:00
La Casa de atrás Rol en vivo 22:30
Fiesta de bienvenida Otros 23:00
 VIERNES
 Leyenda de los Cinco Anillos Torneo 9:45
Blood Bowl Torneo 9:45
Iniciación Dreadball 2 Juegos de mesa 10:00
Protos de Ludo (Todo el día) Juegos de mesa 10:00
Eirendor: La tumba de los perdidos Rol 10:00
La Llamada de Cthulhu: En el margen de las tinieblas Rol 10:30
Demos de Drunken Master Juegos de cartas 11:00
Defensa personal Deporte 11:00
Juegos abstractos para dos Juegos de mesa 11:00
Dibujo criaturas fantásticas Talleres 11:00
Academia Jedi infantil Infantil 11:30
MadCon2018 Rol en vivo 11:30
Demo: Magic Maze Juegos de mesa 12:00
Ragnarok: Duerme Paula, duerme Rol 16:30
La marca del Este: como gatos en el rastro de la rata Rol 16:30
Demos de Juegos Anboto Juegos de mesa 16:30
Blorgast: Faisorr’ko Rol en vivo 17:00
Magic para principiantes Juegos de cartas 17:00
Mercaderes de Amsterdam Juegos de mesa 17:00
El anillo único: Tres horas para el amanecer Rol 17:00
Ludoteca familiar Juegos de mesa 17:00
Bárbaros de Lemuria: Alianza Comprometida Rol 17:00
Torneo Dreadball 2 Torneo 17:00
La Llamada de Cthulhu: El balneario Rol 17:00
La Extraviada Rol en vivo 17:30
Toon: Buscando a Susan desesperadamente Rol 17:30
Bakumatsu Yôkai Sensô: el rey de la montaña Rol 20:00
This War of Mine Juegos de mesa 22:00
Dungeons&Dragons: El tesoro de los tres reyes Rol 22:00
Bioshock Rol en vivo 22:00
7 años y un día Rol en vivo 22:30
Para esto habéis nacido Rol en vivo 22:30
 SÁBADO
Juegos de mesa Asiáticos Juegos de mesa 10:00
Asterix y las fuerzas “especiales” del César Rol 10:30
Juegos cooperativos Deporte 10:30
X-Wing Torneo 10:30
Demos de Drunken Master Juegos de cartas 11:00
Ludoteca familiar Juegos de mesa 11:00
Papercraft Talleres 11:00
El banco Rol en vivo 11:00
Port Royal juegos de mesa 11:30
Exhibición Realidad Virtual Otros 11:30
Jugger Deporte 11:30
Aprende Coreano Talleres 11:30
Fin de plazo de presentación de Omicrorrelatos Torneo 14:00
Demos de SYYA Games: “¡Ruiz” e “INQVISITOR” Juegos de cartas 16:30
La banda del patio Rol en vivo 16:45
Ludoteca familiar Juegos de mesa 17:00
Éxodo-Guerra de Dioses Juegos de cartas 17:00
Ragnarok: Módulo 13 Rol 17:00
Patchwork Torneo 17:00
Bleach Rol 17:00
La escapada de Pau Rol en vivo 17:30
Yareth el vampiro Rol 18:00
Bolsa para dados Talleres 18:30
Frikiparty Torneo 20:15
Star Wars, la fuerza y el destino: Rescate en la montaña Rol 22:00
Pathfinder: Way of the Wicked Rol 22:00
El mejor lugar Rol en vivo 22:00
Dungeons&Dragons: El tesoro de los tres reyes Rol 22:30
Base 9.11 Rol en vivo 22:30
Fiesta despedida Otros 23:00
 DOMINGO
Watson&Holmes Juegos de mesa 10:00
Guerrero, Pícaro y Mago Rol 10:00
Hama Beads Talleres 10:30
Ludoteca familiar Juegos de mesa 11:00
Misión: Planeta rojo Torneo 11:00
Creación de mundos Talleres 11:30
Ceremonia de Clausura y sorteo de regalos Otros 14:00

Eta askoz gehiago.